A hajléktalanság elleni küzdelem európai platformjának támogatása Pályázati felhívás
Határidő: 2023. június 6. 17:00, brüsszeli idő szerint
Dokumentum elérhetősége: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/docs/2021-2027/esf/wp-call/2023/call-fiche_esf-2023-epoch_en.pdf
Ez a felhívás a hajléktalanság elleni küzdelem európai platform munkaprogramjának végrehajtását támogató tudás- és kapacitásépítési tevékenységeket támogatja.
Összefoglaló:
A Hajléktalanság Elleni Európai Platformot (a továbbiakban: Platform) a Lisszaboni Nyilatkozat indította el 2021 júniusában. A platform célja a vita előmozdítása, a kölcsönös tanulás elősegítése, az ismeretek bővítése és a monitoringrendszerek fejlesztése, valamint az együttműködés erősítése a programban érintett valamennyi szereplő között. a hajléktalanság számottevő csökkentése érdekében, még 2030 előtt.
A Platform 2022 februárjában elfogadott munkaprogramjával összhangban a tevékenységek 2024-től elősegítik a kapacitás- és tudásépítést a hajléktalanság és lakhatási kirekesztés terén:
• Tanulási eszközök, bizonyítékok és ismeretek biztosítása a hajléktalanság specifikus okairól és felszámolásáról, valamint a szakpolitikák és projektek tekintetében bevált gyakorlatok meghatározása;
• Az ismeretek és gyakorlatok megosztásának javítása, hogy tájékoztassák a politikai döntéshozókat és más beavatkozó szereplőket a tagállamokban az integrált hajléktalansági stratégiák nemzeti szintű kidolgozásáról.
A végső cél az, hogy konkrét eredményeket érjünk el a hajléktalanság elleni küzdelemben annak érdekében, hogy a hajléktalanság 2030-ra jelentősen csökkenjen az EU-ban.
Finanszírozható tevékenységek
Ez a támogatás olyan tevékenységeket finanszíroz, amelyek hozzájárulnak a fent említett célok, prioritások és kezdeményezések megvalósításához a hajléktalanság és lakhatási kirekesztés terén. A támogatott(ak) többek között elemző tevékenységeket, képzési és kapacitásépítési tevékenységeket, kölcsönös tanulást és a bevált gyakorlatok cseréjét, figyelemfelkeltő, tájékoztatási és terjesztési tevékenységeket hajtanak végre a hajléktalanság és lakhatási kirekesztés ellen, a Platform munkaprogramjával összhangban.
A pályázat továbbá a következőket foglalhatják magában:
• A Platform Munkaprogramjában szereplő különböző területekhez kapcsolódó tanulási eszközök kidolgozása, beleértve a „lakás az első” elvet;
• Bizonyítékok és ismeretek gyűjtése és elmélyítése a hajléktalanság és a lakhatási kirekesztés konkrét hatásairól;
• A szakpolitikák és projektek tekintetében bevált gyakorlatok azonosítása és bemutatása a Platform Europa weboldalán;
• Hajléktalansági projektek helyszíni látogatási programjainak kidolgozása és megvalósítása a Platform tagjai és más érdekelt felek számára;
• Képzési tevékenységek kidolgozása és lebonyolítása gyakorló szakemberek számára, beleértve a webináriumokat/szemináriumokat;
• A Platform tagjainak támogatása a hajléktalanság felszámolását célzó nemzetstratégiai dokumentumok kidolgozásában és elkészítésében.
Kik pályázhatnak?Az egyéni pályázóknak vagy konzorcium esetén a vezető pályázónak partnerségi keretmegállapodást (FPA) kell aláírniuk a 2022-2025 közötti időszakra az EU szintű szociális civil szervezeti hálózatokkal (ESF-2021-OG-NETW-NGO-FPA). Minden FPA aláíró csak egy pályázatban vehet részt.
Ahhoz, hogy jogosultak legyenek a pályázóknak:
+ legyen jogi személy (állami vagy magánszervezet)
+ az egyik támogatható országban letelepedett, azaz:
• EU-tagállamok
• EU-n kívüli országok: EGT-országok az ESZA+ rendelet 29. cikkének megfelelően
Konzorcium összetétele
Egyedülálló pályázók (egyedülálló kedvezményezettek) és konzorciumok pályázhatnak.
A koordinátornak/vezető pályázónak alá kell írnia egy partnerségi keretmegállapodást (FPA) a 2022-2025 közötti időszakra az uniós szintű szociális civil szervezeti hálózatokkal (ESF-2021-OG-NETW-NGO-FPA). Minden FPA aláíró csak egy pályázatban vehet részt.
Konzorcium esetén minden pályázónak a következő kategóriák valamelyikébe kell tartoznia:
• hatóságok;
• nemzetközi szervezetek (bejegyzett székhellyel a felhívásban részt vevő országokon belül és kívül egyaránt);
• nonprofit szervezetek (magán vagy állami);
• kutatóközpontok/intézetek;
• felsőoktatási intézmények (magán és állami);
• civil társadalmi szervezetek; vagy európai, nemzeti vagy regionális szintű szociális partnerszervezetek (a költségvetési rendelet 197. cikke (2) bekezdésének c) pontja értelmében jogi személyiséggel nem rendelkező szociális partnerszervezetek is támogathatók, feltéve, hogy a költségvetési rendelet erre vonatkozó feltételei teljesülnek) .
Időtartam: A projekteknek általában 24 hónapig kell tartaniuk (kellően indokolt és módosítás útján meghosszabbítható).
Költségvetés: A rendelkezésre álló felhívás költségvetése 740 000,00 EUR. Ez a költségvetés legfeljebb 20%-kal növelhető. A Bizottság 1 javaslat finanszírozását várja. A projekt költségvetése (maximális támogatási összeg) projektenként várhatóan 740 000,00 EUR.
Emberi Erőforrás Támogatáskezelő - 2023